Jedna koruna

Autor: Matúš Soták | 30.6.2011 o 16:48 | Karma článku: 24,76 | Prečítané:  8116x

V preklade by sa článok mohol volať "3 eurocenty", ale nemal by už tú správnu emocionálnu ráznosť. V ČR sú stále koruny. Vracal som knihu do univerzitnej knižnice, ale prihodilo sa, že deň po termíne. Nabehla mi pokuta tri koruny. V peňaženke som mal štyri, tak som milej knihovníčke dal dve dvojkoruny. Keď mi vracala výdavok, povedal som že to je OK a že rád podporím univerzitnú knižnicu (aspoň teda symbolicky). Potešilo ju to (symbolicky) tak, že mi pri odchode až k dverám zakričala príjemné prázdniny.

Akú má hodnotu?Akú má hodnotu?

Na ďalší deň som kupoval knihu. Stála 328 Kč. Bol to cyklistický obchod s výdajným miestom pre online kníhkupectvo. Platil som 500 korunáčkou a obchodník sa ma pýta, či nemám tých 28. V peňaženke som mal v drobných presne 27 Kč. Tak zasmejúc sa vravím, "len 27". "Dobře, dejte" a hneď mi vydáva 200 korunáčku. V duchu som sa zasmial, že ako rýchlo sa mi ta koruna zo včerajška vrátila. Zapriali sme si príjemný zbytok dňa.

S našou bufetárkou si dlžíme veľa korún. Jednokorún. Raz ona mne, raz ja jej. Rád jej nejakú tú korunu občas prizaokrúhlim, ona sa však tvári, že nič a poctivo mi jednokoruny postrkuje späť. Občas mi nejakú odpustí, keď si zoberiem so sebou málo drobákov. Veľmi sa neusmieva, ale keď sa jedná o jednokoruny, tak áno.

Štastie si za peniaze nekúpite. Iba ak za korunu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Matúša Krčmárika

Už je čas nechať Britov ísť

Zmeniť môžeme len to, ako sa budeme k sebe správať. A to sa buduje práve teraz, keď sa hovorí o rozchode.

DOMOV

Mimovládky sa ozývajú, že Bránik ich obral o peniaze

Známy bloger tvrdí, že ide o pomstu ľudí, ktorých si znepriatelil.

BLOG TRANSPARENCY

Otec zablúdil v sieti konšpirácií, čo s tým?

Seniorov ohrozujú aj mediálni a korupční šmejdi.


Už ste čítali?