Pán Fico, nie médiá, ale Ja mám svoj názor!

Autor: Matúš Soták | 13.1.2010 o 15:21 | (upravené 13.1.2010 o 18:31) Karma článku: 13,56 | Prečítané:  7255x

Pán premiér zabudol, že máme demokraciu, že máme vládu hlasu ľudu. Ale už dávno nie ľudu, ktorý len sedí pred televíznou obrazovkou, ale ktorý sa vie prostredníctvom médií ozvať. A média nie sú len Noviny STV a Denník SME, či stĺpčeky v Pravde. Médium je totiž v dnešnej dobe akákoľvek platforma umožňujúca šírenie a zdieľanie informácií. A tie prostriedky v podobe Facebooku, Twitteru a internetových diskusií máme. Demokracia sa tak stáva viac priamejšou, pretože náš názor je možné počuť nielen raz za 4 roky, ale kedykoľvek ho cítime potrebu vyjadriť. Či tým dokážeme niečo ovplyvniť je na nás. Na mne, na tebe. Preto sa pridaj k iniciatíve "Pán Fico, nie médiá, ale JA mám svoj názor".

Myšlienka: V dnešnej dobe sa všetci máme možnosť veľmi jednoducho vyjadriť. Nie len v krčme pri pive, kde náš názor skončí v šiestom pive a kývnutím ruky. Šírenie informácie o proteste dopravcov proti mýtu (ktoré sa dotýka aj nás, obyčajných občanov) aj facebookom, vyvolalo tlak, ktorý pohol aj premiérom. Ak sa ozývame viacerí, je nás viac počuť. A takú možnosť máme.

Vyzývam preto všetkých, ktorí chcú dokázať a odkázať pánu Ficovi, že nie média ale aj JA mám, TY máš svoj názor a jednoducho prostredníctvom médií (názory v printových médiách, blogu, facebooku, twitteru) ho dokážem vyjadriť. Že názory v spoločnosti nedefinujú majitelia médií, ale môžu ho vytvárať aj "obyčajní" občania, ktorí sa (chvalabohu za nežnú revolúciu) neboja a chcú vyjadriť. Vyjadriť názor, že JA mám názor a viem ho počuteľne vysloviť.

Či sme natoľko vyspelá spoločnosť, že vieme ukázať, že nás môže byť počuť zdola, prostredníctvom obyčajných prostriedkov ako je blog, facebook, twitter a diskusia je na nás. My to dokážeme! Pridajte sa akýmkoľvek z nasledujúcich spôsobov. Najlepšie aj viacerými.

Akcia: V mene všetkých ktorí sa pridajú, odovzdáme predsedovi vlády krátke prehlásenie so zoznamom odkazov na všetky blogy, statusy a diskusné príspvevky, ktoré budú vyjadrovať myšlienku, že máte svoj názor, stojíte si za ním a média vám ich nevnucujú ale naopak umožňujú zdieľať tie vlastné. Učiníme tak 21.1.2010. Ak nás nebude dosť, nemá naša občianská sila v médiách asi až takú silu..

Ako na to:

Blog

Najlepšou formou je samostatný blogový článok, kde môžete jasne deklarovať, že média beriete ako prostriedok ku vyjadreniu sa k spoločenskému dianiu. Nezabudnite na heslo "Pán Fico, nie médiá, ale JA mám svoj názor!" a ak môžete pridajte obrázok http://blog.sme.sk/blog/1248/216150/mamsvojnazor-fico.jpg príp. si ho nastavte ako pozadie aspoň do 21.1.

Link na vložte do formulára http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFY5bEJKRE1YTWk1cUtJZENDbG5sSXc6MA alebo zašlite link na emailovú adresu mamsvojnazor(zav)gmail.com

Facebook

Napíšte krátku poznámku s názvom "Pán Fico, nie médiá, ale JA mám svoj názor!" alebo

napíšte status s textom "Pán Fico, nie médiá, ale JA mám svoj názor!" a ešte pred publikovaním ho nastavte ako verejný! (to je dôležité! je to tá malá ikonka visiaceho zámku).

Link na poznámku alebo status (link na status sa zobrazí ukázaním myšou na dátum publikovania statusu) vložte do formulára alebo pošlite na horeuvedenú emailovú adresu.

Twitter

Okrem retweetovania napíšte heslo "Pán Fico, nie médiá, ale JA mám svoj názor!"aj ako samostatný status a link na tento status vložte do formulára alebo pošlite na horeuvedenú emailovú adresu..

Diskusný príspevok

Nie je nič jednoduchšie ako prispieť do diskusie ľubovoľne na internete. Aj takto vyjadrujete názor a aj ten môže byť počuť. Väčšina diskusných systémov umožňuje linkovanie priamo na konkrétny diskusný príspevok (vrátane sme.sk), takže môžete prispieť napr. rovno pod tento článok a link vložte do formulára alebo pošlite na emailovú adresu: mamsvojnazor(zav)gmail.com

Ak nájdete akýkoľvek iný spôsob cez akékoľvek iné médium (natočte video na youtube!) vyznamenáte sa nielen občianskym hlasom ale aj občianskom invenciou. A to sa v dnešnej dobe (v niektorých krajinách) cení.

Neváhajte a zapojte sa! Zaberie vám to minimum času a môže nás byť počuť! Len ak sa spojíme, budeme počuteľní.

Ak chcete byť aktuálne informovaní o dianí okolo tejto občianskej spontánnej iniciatívy, pridajte sa do skupiny na Facebooku: Pán Fico, nie médiá, ale JA mám svoj názor

---

Update (13.1. 17:44): Aby sme si to navzájom nemazali, svoje linky prosím vkladajte do formulára alebo priamo tu:

 

Zoznam tých čo sa pridali AJ vyplnením forulára.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mimovládky sa ozývajú, že Bránik ich obral o peniaze

Známy bloger tvrdí, že ide o pomstu ľudí, ktorých si znepriatelil.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Málokto sa vie nedohodnúť ako Matovič

Mikloško pôjde opäť až do konca.


Už ste čítali?